Освітлення ресторанів

Освітлення – інструмент для створення затишної атмосфери в ресторані

Приємна атмосфера і затишок будь-якого ресторану залежать від багатьох факторів, а освітлення є одним з інструментів для їх створення.
Сучасні технології освітлення здатні вирішити практично будь-які інтер'єрні завдання: декорувати підсвічуванням окремі зони, акцентувати увагу на необхідних предметах або ж, навпаки, допомогти приховати дефекти і конструктивні недоліки приміщення.

Різноманітність функціональних світильників, які можуть служити не тільки джерелами світла, але елементами декору, сьогодні дивує, наприклад люстри-вентилятори або Led-світильники з керуванням на пульті.

Проектування освітлення ресторану

Проектування освітлення ресторанів, кафе, барів має ряд правил, якими краще не нехтувати. 
Зазвичай, проектування освітлення створюється на стадії «сірих стін », після того як спроектовано зонування і зроблений план приміщень.
Від того наскільки продуманим буде освітлення ресторану і вдало розділені зони, буде залежати атмосфера закладу в цілому. 
Отже, спробуємо описати основні принципи, якими бажано керуватися при виборі освітлення в ресторан.

Правильний розподіл світлових зон

Розподіл зон або ж зонування – необхідний світловий поділ в залежності від призначення зони конкретного приміщення. Якщо розглядати зонування ресторану, кафе або бару, то обов'язково потрібно врахувати такі просторові зони, як зона бару, кухні, подіуму і обідню частина приміщення. Також звертаємо вашу увагу на те, що і світло в кожній з перерахованих зон матиме своє особливе призначення і буде, звичайно ж, відрізнятися.

Освітлення бару

Яке має бути освітлення бару в ресторані?
Бар – особлива зона в ресторані, і освітлення в ньому має бути теж особливим. 
Освітлення бару, перш за все, має створювати затишну атмосферу для відвідувачів ресторану і бути достатнім, щоб забезпечити безпомилкову роботу співробітникам закладу, бармену або баристі.
Лампи, які освітлюють стіл бармена, повинні бути спрямованого світла і освітлювати стіл так, щоб світло не потрапляло в обличчя гостю, але було достатнім і комфортним. Часто для освітлення стійки бару користуються підвісними люстрами з абажуром, а полиці з напоями підсвічують трековими системами.
Вбудовані в стелю, поличку або іншу поверхню зони бару точкові світильники також здатні створювати необхідне підсвічування, а можливість їх регулювання дасть додаткову можливість змінювати кут освітлення і направляти світловий потік в потрібну зону барного столу. 
Останнім часом стало модним декоративне підсвічування барного столу, яке можна зробити завдяки світлодіодній стрічці.
люстри для ресторану бару

Освітлення кухні

В освітленні кухні ресторану головна вимога – домогтися функціонального світла, що не заважає трудовому процесу. Немає необхідності освітлювати кухонні печі красивими абажурами, що звисають зі стелі через відсутність практичності.
Як правило, для вирішення таких завдань використовують плоскі світильники з потужними лампами, наприклад, сьогодні популярні світлодіодні панелі або стельові led-світильники, основна перевага яких – це якісний яскраве світло і компактність. За такими світильниками легко доглядати і утримувати їх в чистоті, вони не створюють труднощів у трудовому процесі і не вимагають щоденного обслуговування.
Особливу увагу в освітленні на кухні ресторану необхідно приділити яскравості і якості світла. Світильники з постійною яскравістю, з гарною передачею кольору і без мерехтіння створять сприятливу атмосферу, не втомлюють і не подразнюють персонал кухні. Зазначимо, що в нашому інтернет-магазині «Люстра-стиль» представлено безліч сучасних моделей світильників, здатних забезпечити правильне і якісне освітлення для кухні.

Освітлення обідніх столиків в ресторані

Обідня зона – це особлива зона ресторану з обов'язковою атмосферою затишку. Освітлення, меблі, столові прибори і предмети інтер'єру – все повинно бути гармонійним і комфортним. Освітлення ресторану в обідній зоні необхідно проектувати декількома світловими сценами. Наприклад, в режим прибирання ресторану, освітлення повинне бути яскравим і захоплювати всі куточки гостьової зони, а ось в режимі прийому гостей, навпаки, освітлення повинне бути приглушеним, але зручним.
Вечеря, ранкове чаювання або ж прийом обіду – в таких випадках підійде неяскраве, але досить комфортне світло.
Декоративна настільна лампа, що освітлює обідній стіл, або ж люстра-підвіс невеликих розмірів зі спрямованим плафоном, що звисає над ним, допоможуть створити затишну інтимну атмосферу для трапези. Освітленням саме такими світильниками можна домогтися гармонійного поєднання напівтемряви і достатнього світла, наприклад, щоб ознайомитися з меню ресторану потрібне світло, достатнє для читання.
освітлення для ресторанів

Вибір світильників для ресторану

Сучасний асортимент світильників, люстр, бра, торшерів та інших світлових ламп дозволяє реалізовувати найвишуканіші ідеї дизайну в ресторанному бізнесі.
Популярні люстри в стилі «Лофт», абажури ручної роботи і колекції люстр в різних варіантах обробки – це далеко не всі види ламп, що застосовуються в ресторанному освітленні.
Наш каталог світильників і вже готові добірки по стилю дозволять скоротити час і полегшити пошук освітлення для вашого ресторану.
Для освітлення тераси ресторану доречно застосовувати вуличні світильники. Наш асортимент ліхтарних стовпів і вуличних підвісів здивує вас!

ресторан люстра

Димірування світла

Правильний і продуманий проект освітлення ресторану, кафе або бару передбачає взяття до уваги і часовий чинник в роботі закладу. Адже ранній сніданок, обід або пізня вечеря вимагають різного до освітлення. 
Димірування – це регулювання яскравості світла в залежності від необхідності. Завдяки регулюванню світла і застосуванню світлодіодної RGB стрічки можна створювати різні світлові сцени та візуальні ефекти.
Застосування принципів розподілу освітлення і сучасні технології дозволять вам створити сприятливу, гармонійну, а головне, затишну атмосферу, що, безсумнівно, оцінять відвідувачі вашого ресторану. Добірка світильників з диммером.