Натрієві лампи є одним з найпоширеніших варіантів джерел світла за необхідності освітлення великої території. Мають високу ефективність і значний термін роботи при дотриманні правил експлуатації. Стійкі до впливу факторів довкілля. Активно застосовуються при організації освітлення на вулицях та відкритих майданчиках. Пристрої дають характерне жовте світло.

Зовнішній балон натрієвих ламп має спеціальний пальник, виконаний у формі трубки. Вона виготовлена ​​із алюмінієвої кераміки. Усередині неї міститься розріджений газ. У розташованому між двома електродами газі виникає електродуга. Безпосередньо до пальника подається натрій та ртуть. У деяких випадках виробники замінюють ртуть більш екологічними речовинами. Для обмеження струмів відбувається підключення баласту. Щоб сталося запалення джерела світла, використовується спеціальний імпульсний запалюючий пристрій. Максимальна температура нагрівання пальника досягає позначки 1300 градусів.

Типи натрієвих ламп

Виходячи з характеристик натрієвих ламп їх можна розділити на дві основні категорії:

  • Низького тиску. Досить надійний та економний у використанні варіант, який, втім, не знайшов особливого розповсюдження. Основним недоліком є ​​неможливість передачі достатнього світлового спектра. Така проблема призвела до спотворення справжнього кольору предмета і унеможливило використання лампи в приміщеннях. Зараз вони використовуються дуже рідко і зустрічаються в невеликих містах та селах у вигляді вуличного освітлення.
  • Високого тиску. Потрібні для забезпечення освітлення на виробничих об'єктах, у спортивних закладах. Застосовуються для підсвічування транспортних магістралей та громадських місць, наприклад, парків та скверів. Стали популярними у садівництві, оскільки забезпечують можливість збирання врожаю цілий рік. Єдиний мінус — швидкий вихід з ладу при частому увімкненні-вимкненні пристрою. Мінімальний період між діями має становити від 3 хвилин.

Натрієві лампи високого тиску додатково поділяються на такі підвиди:

  • ДНаТ — сучасні дугові натрієві освітлювальні пристрої, які забезпечують потужний світловий потік.
  • ДнаЗ — додатково комплектуються спеціальним шаром, що відображає, розташованим на внутрішній поверхні колби. Виконує роль вбудованого відбивача, здатного значно підвищувати ефективність висвітлення. Однак ДНАЗ мають недостатню потужність у порівнянні з першим варіантом.
  • ДРІ та ДРІЗ — натрієві лампи для рослин, які мають відповідний колірний спектр. Відрізняються тривалим терміном служби та високим показником ККД.

Останнім часом натрієві лампи для рослин стали популярними навіть у невеликих особистих теплицях, де застосовуються при вирощуванні розсади. Важливо правильно підібрати та встановити таке джерело світла, щоб не зашкодити рослинам.

Купити натрієві лампи у Києві та Україні

Інтернет-магазин Електрика-Шоп пропонує купити лампи високого тиску у Києві із швидкою доставкою по території України. У каталозі зібрана якісна та безпечна продукція, що підтверджується відповідними сертифікатами. При необхідності клієнти отримують копію документів, що підтверджують безпеку та якість товарів. Менеджери компанії готові надати консультації щодо характеристик представлених виробів, способів та умов їх експлуатації, а також з питань замовлення та доставки.